Dodany: 2018-03-20 13:51:59
 

Skutki uboczne zabiegu

Jak po każdym zabiegu, również jeśli chodzi o implanty olsztyn pacjent powinien zostać poinformowany przez stomatologa o skutkach ubocznych oraz możliwych powikłaniach. Nie są one przerażające i nie zagrażają życiu, ale mogą być uciążliwe, dlatego warto o nich wiedzieć.

Jednym z niepożądanych efektów jest pojawienie się krwiaka, obrzęku i bólu w okolicy wstawienia tytanowej śruby. Jednak wszystko zależy od organizmu pacjenta, jedni znoszą zabieg bez problemów i już po kilkunastu godzinach mogą normalnie jeść, a inni dłużej czekają na zejście opuchlizny. Jednak pocieszający powinien być fakt, że nawet jeśli nasz organizm zareaguje nietypowo, to stomatolog przepisze nam właściwe leki, które zdecydowanie uśmierzą ból oraz zmniejszą obrzęki tak, abyśmy nie odczuwali dyskomfortu.

Najgorszą opcją z możliwych jest nie zrośnięcie się implanty Olsztyn z kością. W takim wypadku konieczne są dodatkowe badania i za jakiś czas powtórzenie zabiegu, być może z użyciem innego modelu śruby. Jednak są to rzadkie przypadki i nie powinniśmy się nimi zniechęcać. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Skutki uboczne zabiegu
Nick: