Dodany: 2018-03-22 13:55:29
 

Życie z aparatem

Jak wygląda życie z aparatem ortodontycznym? Początki są na pewno bardzo trudne. Po pierwsze pacjent odczuwa dyskomfort z powodu obecności ciała obcego w jamie ustnej. Po drugie, kiedy zęby nagle zostają uciśnięte, to z pewnością będą powodowały ból.

W późniejszym okresie, kiedy uzębienie zacznie ustawiać się w prawidłowym szyku, to więcej nie powinniśmy odczuwać bólu. Choć wszystko zależy od pacjenta, niektórzy cierpią na migreny spowodowane noszeniem aparatu i jego oddziaływaniem na zęby. Jednak wtedy warto udać się na kontrolę do ortodonta olsztyn, który ewentualnie zmniejszy nacisk, co powinno doprowadzić do ustąpienia niepożądanych objawów. Początkowo nie możemy spożywać twardych artykułów i przez pierwszy tydzień warto przejść na papki oraz zupy, które nie będą negatywnie oddziaływać na dopiero co założony aparat.

Kolejną kwestią, na która muszą uważać pacjenci ortodontyczni jest obowiązek dokładnego czyszczenia aparatu oraz zębów, co jest dość karkołomnym zadaniem i może być nieco irytujące, ale jest bardzo ważne i na pewno ortodonta olsztyn da nam instrukcje jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Życie z aparatem
Nick: